دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/02/21 مدیرکل امور روستایی و شوراها: طرح اشتغال مناطق روستایی با مشارکت شورای اسلامی شهر اصفهان کلید می خورد
مدیرکل امور روستایی و شوراها: طرح اشتغال مناطق روستایی با مشارکت شورای اسلامی شهر اصفهان کلید می خورد
مدیرکل امور روستایی و شوراها گفت: در راستای اشتغال زایی در مناطق محروم و روستایی طرح ویژه ای با مشارکت شورای اسلامی شهر اصفهان کلید می خورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، علی رحمانی، در ارتباط با فعالیت های صورت گرفته در مناطق روستایی، اظهار داشت: در راستای اشتغال زایی در مناطق محروم و روستایی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان با همکاری مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اقدام به اجرای طرح مشارکت و ترویج فروش محصولات مناطق روستایی کرده است.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از مباحث مهم در روند توسعه، حاشینه نشینی و آسیب های مرتبط با آن است، افزود: مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان در یک طرح علمی و میدانی به کاهش حاشیه نشینی پرداخته است.
مدیر کل امور روستایی و شوراهای استاندار ی اصفهان عنوان کرد: یکی از اهداف مهم این طرح ساماندهی محصولات مناطق روستایی است که با اجرای آن از مهاجرت روستاییان به کلانشهر اصفهان جلوگیری می شود.
وی اجرای این طرح را فرصت بسیار ویژه ای برای رونق تولید و فروش محصولات روستایی برشمرد و گفت: این طرح علاوه بر آن که تضمین کننده اشتغال روستاییان است، موجب رشد و تعالی ساکنان این مناطق نیز خواهد شد.
رحمانی با اشاره به اینکه نهادهای مختلفی در اجرای این طرح مشارکت می کنند، اضافه کرد: سازمان میوه و تره بار و بازارهای روز شهرداری به میدان خواهند آمد تا محصولات کشاورزی و فرآورده های آن، صنایع دستی و منسوجات تولیدی در جایگاه ویژه ای تعریف شده و به فروش برسند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به نقش ویژه فرمانداری ها و بخشداری ها، به منظور تبادل نظر و مشارکت هرچه بیشتر مقرر شده تا شهرستان های اصفهان، لیست محصولات خود را به صورت منظم و منسجم ارائه و با هماهنگی و همکاری تعاونی روستایی به فروش و اشتغال زایی در روستاها کمک شایانی کنند.
تعداد بازدید: 104
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal